PRZENOŚNIKI ŁAŃCUCHOWE

Przenośniki łańcuchowe służą do transportu elementów o znacznych wymiarach i masie np. transport palet, kontenerów.

W przenośnikach łańcuchowych transportowane elementy przemieszczają się na cięgnach łańcuchowych. Łańcuchy te mogą być wyposażone w różnego rodzaju nakładki. Napęd przekazywany jest od motoreduktora poprzez wał napędowy, na których osadzone są koła łańcuchowe. Łańcuchy pracują na profilu ślizgowym wykonanym z tworzywa sztucznego np. PE o dużej odporności na ścieranie. Standardowa konstrukcja przenośnika łańcuchowego wykonywana jest w całości ze stali St3S. Całość jest spawana. Następnie malowana proszkowo wg RAL.

Przenośniki kubełkowe

Podajniki kubełkowe są przeznaczone do pionowego transportu materiałów sypkich, ziarnistych i kawałkowych. Znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu np. spożywczym, chemicznym i innych. Lecz najczęściej stosuje się je w przemyśle materiałów budowlanych (cementowym, wapienniczym, gipsowym, silikatowym i betonów komórkowych).

Przenośniki łańcuchowe typu redler

Urządzenia te są przystosowane i wykorzystywane do transportu materiałów sypkich o różnych granulacjach takich jak np. zboża, pasze sypkie, granulaty, nasiona oleiste, otręby, trociny i zrębki.

NOWY KATALOG

Zapoznaj się z firmą TIKON oraz jej usługami i produktami

POBIERZ KATALOG
Oferta
  • Przenośniki rolkowe
    • Przenośniki rolkowe służą do transportu paczek, pojemników, kartonów itp. lub różnego rodzaju palet.
  • Przenośniki taśmowe
    • Przenośniki taśmowe przeznaczone są do prac lekkich, a w szczególności do transportu materiałów sypkich i ładunków drobnicowych .
  • Przenośniki łańcuchowe
    • Przenośniki łańcuchowe służą do transportu elementów o znacznych wymiarach i masie np. transport palet, kontenerów.
TIKON

Najlepsze rozwiązania dla twojego biznesu.